monochrome - en to pl translation catalogue (74 entries)

en: Archive for the &#8216; %s &#8217; Category
pl: Archiwa kategorii &#8216;<span id="keyword"> %s </span>&#8217;

en: Posts Tagged &#8216; %s &#8217;
pl: Wpisy z tagiem: &#8216;<span id="keyword"> %s </span>&#8217;

en: Archive for %s
pl: Archiwa z daty<span id="keyword"> %s </span>

en: F jS, Y
pl: j F Y

en: Author Archive
pl: Wpisy autora

en: Blog Archives
pl: Archiwa bloga

en: Posted in
pl: Kategoria:

en: By
pl: Autor:

en: [ EDIT ]
pl: [ EDYTUJ ]

en: [ READ MORE ]
pl: [ CZYTAJ DALEJ ]

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
pl: Niestety, nie ma tutaj tego, co szukasz.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
pl: Ten wpis jest chroniony has?em. Podaj je, aby moc czyta? komentarze.

en: Write comment
pl: Napisz komentarz

en: Comments RSS
pl: RSS Komentarzy

en: Comments
pl: Komentarze

en: Trackback are closed
pl: Trackbacki wy??czone

en: No comments yet.
pl: Na razie brak komentarzy.

en: TrackBack URL
pl: Adres Trackback

en: Trackback from :
pl: Trackback od:

en: No trackbacks yet.
pl: Na razie brak trackbackow

en: Comment are closed.
pl: Komentowanie wy??czone.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
pl: Musisz si? <a href="%s">zalogowa?</a> aby moc komentowa?.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
pl: Zalogowano jako <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Log out of this account
pl: Wyloguj z tego profilu

en: [ Log out ]
pl: [ Wyloguj ]

en: Log out
pl: Wyloguj

en: NAME
pl: IMI?

en: ( required )
pl: ( wymagane )

en: E-MAIL
pl: E_MAIL

en: - will not be published -
pl: - b?dzie ukryty -

en: URL
pl: STRONA WWW

en: Submit Comment
pl: Wy?lij komentarz

en: Theme Options
pl: Opcje motywu

en: Monochrome option
pl: Opcje Monochrome

en: Show Information on sidebar.
pl: Pokaza? informacj? w pasku bocznym.

en: Yes
pl: Tak

en: Information title.
pl: Tytu? informacji.

en: Information contents. ( HTML tag is available. )
pl: Tre?? informacji (dost?pne tagi HTML).

en: Show rss feed on sidebar.
pl: Pokaza? kana? RSS w pasku bocznym.

en: Position of search area on sidebar.
pl: Miejsce formularza wyszukiwania w pasku bocznym.

en: Top
pl: Gora

en: Bottom
pl: Do?

en: Show tag list under search area.
pl: Pokaza? list? tagow poni?ej wyszukiwarki.

en: Header menu.
pl: Menu gorne

en: Use pages for header menu.
pl: Strony statyczne w gornym menu

en: Use categories for header menu.
pl: Kategorie w gornym menu

en: Show author name.
pl: Pokaza? imi? autora.

en: Show tag.
pl: Pokaza? tagi.

en: Check if you want to show Return top link.<br />( NOTICE : Return top link does not work on IE6. )
pl: Zaznacz, je?li ma istnie? link Wro? do gory.<br />( Uwaga: nie dzia?a w IE6. )

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: REPLY
pl: ODPOWIEDZ

en: QUOTE
pl: CYTUJ

en: EDIT
pl: EDYTUJ

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twoj komentarz czeka na zatwierdzenie przez moderatora.

en: HOME
pl: G?OWNA

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: POSTED BY
pl: AUTOR:

en: CATEGORY
pl: KATEGORIA:

en: <dt>TAGS</dt><dd>
pl: <dt>TAGI</dt><dd>

en: 1 comment
pl: 1 komentarz

en: % comments
pl: Komentarzy: %

en: Search results for
pl: Wyniki wyszukiwania frazy

en:  hit
pl:  wyst?pie?

en: Information
pl: Informacja

en: Change this sentence and title from admin Theme option page.
pl: Mo?esz zmieni? to zdanie i tytu? w opcjach administracyjnych motywu.

en: Entries RSS
pl: RSS z wpisami

en: RSS FEED
pl: KANA? RSS

en: Search
pl: Szukaj

en: Search from this blog.
pl: Przeszukaj ten blog.

en: TAG LIST
pl: LISTA TAGOW

en: Recent entry
pl: Ostatnie wpisy

en: Archive
pl: Archiwa

en: Category
pl: Kategoria

en: SEARCH
pl: SZUKAJ
